Yunanca seviye tespit sınavıyla Yunanca seviyenizi test edin
Yunanca

Online olarak Yunanca seviyenizi test etmek ister misiniz? Yunanca Dil Merkezinin A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 seviye tespit sınavlarıyla online olarak Yunanca seviyenizi test edebilirsiniz. 

Merkezi Selanik’te bulunan Yunanca Dil Merkezi Yunanistan Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir kurum olup Yunanistan'da Yunanca Yeterlilik Sınavı ve sınav merkezleri üzerinden yurt içinde ve yurt dışında her seviyede Yunanca sınavları düzenleyen tek yetkili resmi kurumdur. 

Yunanca Dil Merkezinin testi sonucunda eksiklilerinizi tamamlamanız için önerileri okuyabilir, testleri çözerek Yunanca sertifikası almaya ne kadar yakın olduğunuzu görebilirsiniz.

Yunanca seviye tespit sınavının amacı, Yunanca Dil Merkezi'nin Yunanca dil yeterlilik sertifika sınavları için adayın Yunanca dilindeki yeterlilik derecesinin ilk değerlendirmesini yapmaktır. Bu nedenle, sertifika sınavlarının gelecekteki adayına, başlangıçta belirli işe alım dili becerilerindeki güçlü ve zayıf yönlerini teşhis etme ve daha sonra kendisi için en uygun düzeyde katılım başvurusu yapma fırsatı verir.

Elektronik ortam, her testin belirli bir süre içinde anında çevrimiçi olarak tamamlanmasına ve kullanıcının anında geri bildirimine izin verir. Bu nedenle, kullanıcının zayıflıklarını belirlemesi ve bunlarda öğrenmesini desteklemesi için yararlı olacak bilgileri tam olarak sunar. Bu anlamıyla Yunanca öğretmenleri için de öğrencilerin seviyelerini belirlemede önemli bir kaynaktır.

Yunanca seviye tespit sınavı için tıklayınız.

Ne kadar iyi Yunanca yazdığınızı test edin

Yazdığınız Yunanca metinlerin ve kompozisyonların derece ve seviyelerini veya ne kadar iyi Yunanca yazdığınızı bilmek istiyorsanız Yunanca Dil Merkezinin yazılımıyla bunu öğrenebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, metninizi buradan metin alanına yapıştırıp 'hesaplama'ya tıklamak.

Ayrıca yazı ve kompozisyonunuzu dosya olarak da yükleyip sonucunu görebilirsiniz. 

Yunanca Dil Merkezinın Yunanca metin testi sadece öğrenciler için değil, öğretmenler için de önemli bir kaynaktır. Yunanca öğretmenleri öğrencilerinin kompozisyonlarını bu uygulamayla test ederek doğru puanı verebilirler. Yazılım aynı zamanda metni dilbilimsel ve gramer olarak değerlendirip sonuçları göstermektedir.

Καλή επιτυχία! 

Yunanistan hakkında yaptığımız tüm paylaşımlar için instagram sayfamız @yunanistan.greece ve facebook sayfamız yunanistan.travel 'i takip edebilirsiniz

copyright © 2021 Tüm hakları saklı ve DMCA koruması altındadır. Site içeriği kaynak ve aktif link göstermek koşuluyla kısmen ve/veya tamamen yayınlanabilir.

DMCA.com Protection Status

Like

Comments